Bądźmy szczerzy - czy biurka z bieżnią kiedykolwiek staną się modne?

Trendy w projektowaniu biur stale się zmieniają, a to oznacza, że na pierwszy plan wysuwają się nowe technologie i metody pracy. Bez wątpienia słyszałeś o biurkach stojących, ale co z biurkami na bieżni? Czy wkrótce na dobre pozbędziemy się krzeseł biurowych?

Pewnie też o nich słyszałeś, ale odrzuciłeś ten pomysł na bok; kto chciałby biegać na bieżni podczas pracy? Cóż, oczywiście nie będziesz biegać, trzeba przecież wziąć pod uwagę przepisy BHP! Zamiast tego będziesz chodzić w wolnym tempie, wykonując swoją pracę. Dowody wskazują, że taka odrobina ćwiczeń fizycznych wystarczy, by zwiększyć koncentrację, a tym samym wydajność, a jednocześnie uchronić się przed czynnikami ryzyka związanymi z siedzącym trybem życia.

Co sądzisz o tego typu biurkach? Prawdopodobnie nie są one dla wszystkich, a to prowadzi nas do pytania, czy będą one raczej drogim przebłyskiem, czy też naprawdę staną się "rzeczą" w świecie mebli biurowych.

Bądźmy szczerzy, tego typu sprzęt jest drogi, więc o ile firma nie prosperuje bardzo dobrze, mało prawdopodobne jest, aby każdy pracownik w biurze korzystał z biurka z bieżnią. Z drugiej strony, jeden lub dwóch pracowników w biurze może wystarczyć. To kwestia osobistego wyboru i rozważenia, co sprawdzi się w Twoim biurze, a co nie.

W Calibre jesteśmy zwolennikami jak najaktywniejszego spędzania czasu w biurze, ale co Ty sądzisz o tego typu biurkach?