Lista kontrolna koncentracji - Czego potrzebujesz, aby się skoncentrować?

Koncentracja jest kluczem do skupienia uwagi, a oba te czynniki są kluczowe dla produktywności. To, czego potrzebuje jedna osoba, aby się skoncentrować, różni się od innych, ale istnieje kilka wspólnych szkół myślenia, takich jak wygodne siedzenie w biurze i możliwość zrobienia kilku przerw w ciągu dnia.

Być może potrzebujesz kilku dodatkowych wskazówek, aby zwiększyć swoją koncentrację w miejscu pracy, a w takim przypadku zapoznaj się z tą przydatną infografiką przygotowaną przez Adioma.

Choć większość miejsc pracy nie zezwala pracownikom na przyprowadzanie do pracy zwierząt domowych, zwierzęta wydają się pomagać! A może by tak dodać trochę naturalnych elementów? Biophilic workplace design z pewnością zyskuje na popularności i wykazano, że zwiększa koncentrację. Trzymanie jedzenia przy biurku to świetna opcja, ale upewnij się, że są to zdrowe przekąski, a nie czekoladowe batoniki. Oczywiście powinieneś również upewnić się, że meble biznesowe, które masz wokół siebie, są wygodne i zapewniają wsparcie, aby uniknąć bólów i napięć; bolące plecy nie pozwolą Ci się skupić.

Obolałe plecy nie pozwolą Ci się skupić. Unikanie czynników rozpraszających uwagę to także świetny sposób na zwiększenie koncentracji. Ekrany biurowe mogą pomóc w zapewnieniu poczucia prywatności, a ekrany akustyczne mogą również ograniczyć hałas w tle. Wyłącz telefon i unikaj irytujących powiadomień z mediów społecznościowych, a przy okazji uporządkuj swoje biurko. Warto zapoznać się z tymi technikami unikania rozproszenia uwagi, ale stworzenie listy zadań, które musisz wykonać, to fantastyczny sposób na skupienie umysłu.

Koncentracja jest sprawą indywidualną dla większości ludzi, ale znalezienie swojego szczęśliwego środka i ulubionego miejsca pozwoli Ci osiągnąć więcej i uniknąć stresu. Czy masz jakieś ciekawe wskazówki dotyczące koncentracji?