Papier do drukarki – format, gramatura, papier fotograficzny

Drukarka - gramatura papieru

W specyfikacji technicznej drukarki pojawia się również informacja o gramaturze papieru jaki będzie trzeba uważać. To ważny element, szczególnie gdy chcemy drukować również na innych rodzajach papieru niż tylko ten klasyczny biurowy. Typowy papier biurowy ma gramaturę na poziomie do 100 gram na metr kwadratowy. Papier jest znaczenie grubszy i cięższy ale jego gramatura może wynosić nawet 200 czy też więcej gram na metr kwadratowy. Dlatego jeśli chce się na takim sprzęcie drukować między innymi zdjęcia na specjalnym papierze wybierać należy tylko takie urządzenia, które w specyfikacji mają właśnie informację o tym, że taki papier będzie tolerowany. (https://lobos.pl/papier-i-galanteria-papiernicza,cat226359.html)

Każdy producent zaleca korzystania z wysokiej jakości papieru, ponieważ dzięki temu jakość wydruków będzie zdecydowanie lepsza i użytkownik takiego sprzętu będzie rzeczywiście zadowolony z tych możliwości jakie urządzenie za sobą niesie. Standardowym papierem do drukarki będzie taki w rozmiarze A4. Dzięki regulowanym prowadnicom wiele urządzeń daje nam również możliwość drukowania na mniejszych rozmiarach. Będzie to między innymi rozwiązanie komfortowe w sytuacji, gdy ktoś będzie chciał korzystać z nadrukowania koper. O ile w drukowaniu mniejszych rozmiarów niż A4 nie będzie problemu o tyle już drukowanie A3 może się okazać niemożliwe, dlatego jeśli chcemy drukować w takim formacie jakieś dokumenty należy oczywiście zatroszczyć się o taki sprzęt, w którym specyfikacji będzie informacja o tym, że urządzenie będzie właśnie z takim formatem pracować.

Format papieru do drukarki

Nowoczesne drukarki

Można także sprawdzić czy sprzęt pozwala drukować na innych nośnikach między innymi płytach CD czy też DVD. Coraz częściej wykorzystujemy tablety czy smartfony w swojej pracy i wiele osób będzie drukować bezpośrednio z urządzeń. Dlatego warto sprawdzać czy istnieje możliwość łączności Wi-Fi z takim urządzeniem, dzięki temu bowiem wykonywanie wydruków z innych urządzeń będzie łatwiejsze. Jeśli ktoś będzie drukował dużo lepiej, by wybrał urządzenie laserowe, które w eksploatacji jest zdecydowanie tańsze.